Interesanti un nezināmi fakti par futbolu

Futbols ir pats populārākais sporta veids pasaulē. Tā tas ir gan šobrīd, gan tā arī bija pirms gadiem 20. Ir parādījušies jauni sporta veidi, attīstījušies vecie, bet futbols vienmēr ir noturējies pašā popularitātes virsotnē.

Tas ir tik populārs sporta veids, bet cik daudz tu par to zini? Ja par to zini pietiekami daudz, ka vari precīzi prognozēt dažādu spēļu iznākumu, tad tev noteikti jāapskata arī totalizatori Latvijā, jo tur tu vari prognozēt rezultātus ne tikai prieka pēc, bet ar pareizu prognozi vari arī laimēt naudu.

Ko tu nezini par futbolu

Izrādās, ka futbols ir izgudrots Ķīnā. Iespējams, ka daudzi futbola fani minētu, ka tas radies Eiropā vai Brazīlijā, tomēr tā nav pareizā atbilde. Neskatoties uz to, ka tas radies Ķīnā, tur šis sporta veids tomēr nav tik populārs kā citur, kā arī Ķīnas futbola rezultāti nav tik iespaidīgi, kā varētu domāt.

Katrā futbola spēlē futbolisti noskrien ap 10 km. Futbols ir fizisks sporta veids, kaut arī no malas varbūt liekas, ka sportisti tikai skraida pa laukumu un dzenā bumbu. Futbolistiem nepieciešama laba fiziskā forma, kā arī spēja koncentrēties.

Kur ražo futbola bumbas?

Uz šo jautājumu daudzi noteikti mēģinātu atbildēt – Ķīnā. Tā gan nav taisnība. Lielāko daļu futbola bumbu (ap 80%) saražo Pakistānā – visai negaidīta atbilde.

Interesanti ir arī tas, ka futbola bumbas izmēri nav mainījušies 120 gadus. Gan bumbas forma, gan izmērs ir saglabājies nemainīgs ļoti ilgu laiku.

Vislielākais futbola spēles rezultāts ir bijis 149-0. Tā bija Madagaskaras čempionāta spēle starp diviem Madagaskaras futbola klubiem. Lai sasniegtu šādu rezultātu – vienai komandai ir jābūt ļoti labai un veiksmīgai, bet otrai komandai daudz sliktākai, kā arī ļoti neveiksmīgai.

Vārtsargu atšķirīgie formas tērpi

Noteikti katrs, kurš ir redzējis kādu futbola spēli, ir pamanījis, ka vārtsargiem nav tādas pašas krāsas sporta tērps, kā viņu komandas biedriem. Tas ir tāpēc, lai tiesnesim ir vieglāk pamanīt – kurš ir vārtsargs, jo tas ir vienīgais spēlētājs, kurš drīkst bumbu aiztikt ar rokām. Tomēr ne vienmēr vārtsargiem bijusi atšķirīgas krāsas forma – līdz pat 1913. gadam vārtsargiem bijis tāds pats tērps, kā viņu komandas biedriem.

Futbola klubi

Mūsdienās ir ļoti daudz futbola klubu, kuri savā starpā sacenšas. Pirmais futbola klubs tika izveidots Anglijā 1857. gadā.

Savukārt 1937. gadā pirmo reizi TV tika pārraidīta futbola spēle. Šobrīd futbola spēlēm var sekot līdzi dažādos veidos – gan radio, gan TV, gan internetā.

Mūsdienu tendences

E-sports mūsdienās ir kļuvis visai populārs. Tā būtībā ir datorspēļu spēlēšana, bet ne vienkārši prieka pēc – tās ir nopietnas sacensības profesionāļu starpā. Ir pat oficiālas komandas un starptautiskas sacīkstes.

Arī futbols tiek spēlēts virtuāli – daudzi noteikti ir izmēģinājuši kaut vienu futbola datorspēli, piemēram, FIFA. Šobrīd arī datorspēļu futbols tiek oficiāli atzīts kā reāls sports. Nākotnē varēsim aktīvi sekot līdzi ne tikai reālām futbola spēlēm, bet arī virtuālām.

Mūsdienu pašreizējās situācijas dēļ – kad reālu sporta veidu praktizēšana ne vienmēr ir tik vienkārša (īpaši amatieru līmenī), tad nav nekāds brīnums, ka cilvēki vairāk un vairāk pievēršas virtuāliem sporta veidiem. Ir liela iespēja, ka nākotnē pasaulē būs pazīstami arī virtuālo spēļu labākie spēlētāji, tāpat, kā šobrīd visā pasaulē pazīst Ronaldo vai Messi.