Ja banka atsaka kredītu, tad neņem pie nebanku kreditoriem

Kā tad īsti ir, vai ir iespējams saņemt aizdevumu jeb tutaj, ja ir slikta kredītvēsture, kāpēc interneta meklētājos rotē kreditoru un to salīdzinātāju reklāmas pie vaicājuma, kas satur vārdu salikumu – “ar sliktu kredītvēturi”? Interesanti. Vai tiešām šāda veida kredītus kāds izsniedz slepus un pret noteiktajām LAFPA un PTAC vadlīnijām? Iespējams, ka tā arī ir, jo izkontrolēt to nemaz nav tik vienkārši. Kredīta saņemšana līdz 300 euro ir novienkāršota un neprasa nekādas papildus isziņas no VSAA un VID, netiek prasītas arī banku izdrukas. Lai gan uz papīra un reklāmās viss izskatās vienkārši un pieejami, patiesībā katra kompānija izvērtē cilvēka maksātspēju individuāli. Situācija mēdz būt dažādas kā laenud ilma tagatiseta, tāpēc sadarbības izvērtēšana var prasīt gan laiku, gan papildus informāciju par debitoru.

Skaidrs ir tas, ka tiek ņemts vērā šī brīža finansiālais stāvoklis, nevis kāds laika posms, kuram nav nekāda sakara ar šodienu un nākotni – attiecīgi vieta pielaidēm no kredītdevēju puses ir iespējama. Ja cilvēkam ir bijusi sabojāta kredītvēsture, bet uz dodto brīdi visas saistības ir sakārtotas, ja ir stabili un regulāri ienākumi, tad droši var mēģināt aizņemties pie SMSCredit vai Ferratum Bank, kas rūpīgi izvērtēs Jūsu finansiālo stāvokli un sniegs pamatotu atteikumu vai piedāvājumu kredīta saņemšanai. Kā vēl viens no drošajiem veidiem tikt pie naudas ar slikto kredītvēsturi, ir izmantot kompānijas Mogo pakalpojumu, kurš saucas kredīts pret auto ķīlu, un kura saņemšanai ir nepieciešama automašīnā – kā ķīla. Šis kredīta modelis ļauj savu auto izmantot tālāk – arī kredīta sasitību laikā.

Kāpēc bankas bieži vien atsaka cilvēkiem patēriņa kredītus?

Daudzi ir saskārušies ar to, ka saņemt kredītu bankā nav nemaz tik vienkārši – banka atsaka kredītu. Kāpēc tā ir, kāpēc ātros kredītus ir iespējams saņemt vinkārši, bet bankas nomoka ar lielo izvērtēšanu un bargajiem kredītu izsniegšanas kritērijiem? Sāksim ar to, ka vairumā gadījumu bankas operē ar klientu līdzekļiem, kuru izmantošana kredītu izsniegšanā ir liels risks. Skaidrs, ka neviena banka nēvēlas ilgos piedziņas procesus un milzīgu līdzekļu iesaldēšanu dēļ tā, ka kredītņēmēja izvērtēšanā būs kādas nepilnības, kas novedīs pie negatīvs sadarbības un saistību neizpildes. Banka rūpīgi izvērtē cilvēka finansiālo profilu, tā nodrošinās ar visu, kas ļautu kredītņēmējam laicīgi un nepieciešamajā apmērā segt kredīta izdevumus.

Tāpēc nav jābrīnās, ka banka prasīs izziņu no darba vietas, skatīsies pēdējo mēnešu naudas plūsumu un painteresēies par dažādām tēmām, kas var skart kredīta atmaksu. Ņemot ātros kredītus, šādi bargie kritēriji nepastāv, viss notiek internetā un ar niecīgu prasību izpildi – bankai tas nav pieņemami, tāpēc Jums jāsaprot, cik drošs esat priekš bankas un cik drošs pats priekš sevis, nebanku kreditoriem šī drošība būs mazāk svarīga, bet bez tās, protams, neiztiks. Katrs vēlās veiksmīgu un ilgstošu sadarbību. Kā vienu no visbiežāk izplatītajiem atteikuma iemesliem var minēt nepietiekamo algu, kas nespēj nosegt visus izdevumus un kredīta izmaksas, nākamas un ļoti būtiskais iemesls ir nepatiesu datu sniegšana, kas maldina banku un apgrūtina saistību izpildi.

Ja gribi saņemt kredītu – nepārspīlē, nemelo un neslēp

Nekad navajag neko pārspīlēt, slēpt vai melot – banka visu pārbaudīs un uzzinās patiesību, tāpēc droši var pietaupīt gan savu, gan bankas darbinieku laiku. Ja iepriekš būs bijusi negatīva sadarbība ar šo banku vai citu kredītiestādi, ja būs kādi inkasso procesi vai patiesi sabojāta kredīvēstre, tad cerēt un kredītu bankā nevarēs, tas būs arī ļoti nopietns iemesls kredīta atteikumam – atliks tikai cerēt uz kredītu pie nebanku kreditoriem. Patiesībā, lai arī tas izklausās dīvaini, kredīts bankā ir paredzēts tikai drošiem un satbieliem cilvēkiem, kuru ienākumu līmenis ir ļoti labs, saprotams un ilgspējīgs.

Kāds teiks, ka tāpēc jau vajag kredītu, ka nav naudas, bet patiesībā ir tā, ka kredīts ir finanšu pakalpojums, kuru vēl vajag atļauties. Sākumā ir jāskatās naudas nepieciešamības saknē – kāpēc ir radusies situācija, ka ir nepieciešams aizdevums, kāpēc nepietiek ar to kas ir un nepietiek ar iekrājumiem, ja tādi ir bijuši. Protams, situācijas ir dažādas un ierasti nauda ir nepieciešama kaut kam neparedzētam vai ļoti aktuālam, piemēram, cilvēkam ir nepieciešams aizdevums biznesa uzsākšanai vai kredīts stomatalogam. Katram savs un atbilstoši vēlmēm, kuras jāmāk pamatot. Esiet prātīgi un neskrieniet pakaļ kredītiem ne uz banku, ne pie nebanku kreditoriem, sāciet ar sava budžeta pārskatīšanu un plānošanu – tas noteikti palīdzēs.

Ātrie kredīti nav labākais variants

Kad cilvēks nonāk pie iespējas aizņemties, visas lielās gudrības par to, ka aizņemties nav prāta darbs, kaut kur pazūd. Bieži vien, cilvēks pat neaizdomājās, ka aizņemšanās nav vienīgā iespēja, viņš redz tikai vieglāko ceļu, uzskatot, ka tas ir pareizākais. Ātrie kredīti var būt kā ielāps uz dažām dienām, bet tie noteikti nav labākais variants, uz kuru vajadzētu tiekties, ja vēlaties aizņemties kaut kam nozīmīgam un lielam. Banka ir nopietna iestāde, tāpēc jāsaprot, ka visi tie iemesli, kāpēc banka ir atteikusi kredītu, ir samērā nopietni un vērā ņemami. Nebanku kreditori bieži piever acis, tāpēc tie ir kā alternatīva, ja nesanāk dabūt aizdevumu bankā, tomēr šeit ir jābūt piesardzīgiem. Mikrokreditēšanas kompānijas parasti ievilina ar kaut ko pievilcīgu, piemēram, pirmo bezprocentu aizdevumu, uz kuru daudzi arī iekrīt. Viss jau labi, bet tikai līdz brīdim, kad cilvēks nespēj pildīt saistības, iespējams, tieši to iemeslu dēļ, kurus bija noteikusi banka. Tāpēc nesteidzieties ņemt ātro kredītu, ja ir saņemts atteikums no bankas, pardomājiet visu!