Latvijas aizdevēju nosacījumi un noteikumi

Sadzīvē ļoti bieži var rasties dažādas neplānotas finansiālas situācijas, kad steidzami nepieciešami papildus naudas līdzekļi. It īpaši, ja nav laika un vēlēšanās iet uz bankām un kārtot visas formalitātes ir iespējams aizņemties internetā. Interneta vidē ir daudz dažādas kompānijas, kas piedāvā aizņemties gan salīdzinoši mazākus aizdevumus, gan kredītus lielākiem plāniem un vajadzībām – līdz pat 1000Ls.
Tomēr, lai nerastos lielas problēmas un netiktu sabojāta debitora kredītvēsture ir jāievēro daži nosacījumi un aizņemšanās noteikumi. Pats galvenais, ko nosaka praktiski visi ātrie kredīti – Jums jābūt ar stabiliem ikmēneša ienākumiem un bez parādsaistībām citās kredītiestādēs, jo pretējā gadījumā aizdevums var netikt piešķirts.

Un, protams, aizdevums tiek piešķirts tikai pilngadīgiem Latvijas Republikas pilsoņiem, ar savu personīgo bankas kontu un aktīvu mobilā telefona pieslēgumu. Jāuzsver, ka ļoti bieži tikko pilngadību sasniegušie Latvijas iedzīvotāji nemaz nevar aizņemties – tas saistīts ar vēlmi ierobežot nesaprātīgu aizņemšanos tieši jauniešu vidū, kas pēdējā laikā Latvijā ir ļoti izplatīta. Jāuzsver, ja plānojiet aizņemties no kredītiestādes internetā pirmoreiz Jums izvēlētās kompānijas mājas lapā ir jāreģistrējas un jāaizpilda neliela reģistrācijas anketa, bet kredīta kalkulātorā būs jānorāda vēlamā aizdevuma summa un piemērotākais aizdevuma atmaksas laiks.

Visbiežāk aizdevumi internetā tiek izsniegti uz dažādiem atmaksas termiņiem atkarībā no klienta maksātspējas – pieejami aizdevumi ar atmaksas termiņu no dažām nedēļām līdz pat 1gadam. Bet ja rodas neparedzētas finansiālas situācijas un problēmas ir iespējams pagarināt aizdevuma atmaksas termiņu uz 7,14 vai 30 dienām. Jāuzsver, ka šis ir maksas pakalpojums.
Svarīgi minēt, ka aizņemoties internetā, no ikvienas kompānijas Jums nevajadzēs papildus iesniegt ne ķīlu, ne galvojumu vai izziņu no darbavietas. Tomēr Jums jābūt pārliecinātam par savu ienākumu stabilitāti un to, ka varēsiet paredzētajā laikā aizdevuma summu atmaksāt bez liekiem sarežģījumiem.

Klienta kredītvēsture ir no svara

Jāatceras, ka Jūsu kredītvēsturei ir jābūt pozitīvai, jo ir kompānijas, kas sliktas kredītvēstures gadījumā aizdevumu klientam nepiešķir. Ļoti būtiskas ir arī aizdevuma procentu likmes, taču jāuzsver, ka ir kompānijas, kas, lai pievilinātu jaunus klientus izsniedz pirmo aizdevumu bez maksas. Tas nozīmē, ka Jums nevajadzēs maksāt papildus procentu likmes un pēc aizdevuma termiņa beigām būs jāatmaksā tieši tik daudz, cik sākumā būsiet aizņēmies. Ļoti bieži aizņemoties pirmoreiz ir pieejams salīdzinoši mazāks kredītlimits (visbiežāk 100 – 200Ls), bet ja plānosiet aizņemties atkārtoti – kredītlimits , (pēc iepriekšējā parāda samaksas) tiks palielināts un Jūs varēsiet aizņemties jau lielāku naudas summu. Tomēr, jāatzīmē, ka Jūs nevariet paņemt vienlaicīgi vairākus aizdevumus, jo vienas cilvēkam pieejams tikai viens aizdevums, protams, pēc tā veiksmīgas nomaksas Jums būs pieejams gan jauns kredīts, gan palielināsies Jūsu kredītlimits.

Visi ātrie kredīti no banku piedāvājumiem atšķiras ar to, ka tie pieejami jebkurā Jums izdevīgā un vēlamā brīdī. Latvijas populārākās interneta kredītiestādes visbiežāk strādā bez brīvdienām no 7:00 rīta līdz pat 24:00 vakarā. Gadījumos, ja esat pieteicies aizdevumam internetā pēc darbalaika beigām Jūsu pieteikums aizdevumam tiks izvērtēts nākamās deienas rītā. Bet pozitīvas atbildes gadījumā naudu savā kontā saņemsiet 15minūšu laikā no aizdevuma pieteikuma brīža.
Lai aizņemtos prātīgi un atbildīgi ir vēlams iepazīties ar kredītdevēju noteikumiem un nosacījumiem un izvērtēt savu atbilstību visiem kredīta līguma noteikumiem. Aizdevēju nosacījumi un noteikumi ir pirmais solis uz aizņemšanos.

 

Daži iemesli, kāpēc tiek izmantoti ātrie aizdevumi:

  • Aizdevumi tiek ņemti, ja pietrūkst līdz algas dienai;
  • Ja negribas palaist garām izdevīgu pirkumu;
  • Jānorēķinās par komunālajiem maksājumiem;
  • Nepieciešama nauda auto remontam;
  • Steidzami nepieciešama nauda instrumentiem;
  • Svētkos jāpērk dāvanas un mielasts.